depresja

Artykuły

Czy jesień jest faktycznie tak smutna? Czy podczas jesieni pozostaje nam jedynie melancholia oraz nuda?

Smutna kobieta
Author: Kou Art
Source: http://www.flickr.com
Jesień to pora roku, która dużej liczbie osób przywodzi na myśl negatywne myśli. Najwięksi pesymiści sądzą, że wiąże się ona z umieraniem. Podczas gdy jest to pora roku jak każda inna, która nadchodzi cyklicznie oraz ma plusy i minusy.

Jak efektywnie dbać o stan zdrowia, aby cieszyć się nim przez długie lata?

zdrowie na talerzu
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Dla wielu Polaków zdrowie jest najwyższą wartością. W czasie świąt Polacy nierzadko życzą sobie nawzajem dokładnie zdrowia, bowiem mają świadomość jego znaczenia. Jego ubytek może stać się przyczyną, że życie straci znaczenie, a środki płatnicze nie będą już istotne. Co więc trzeba robić, żeby przez długie lata cieszyć się porządnym stanem zdrowia. Oto kilka godnych uwagi porad, które naświetlą zagadnienie zapobiegania chorobom. Lepiej jest przecież przeciwdziałać chorobom, niż je kurować.

Zbudować świat od nowa czyli dlaczego warto skorzystać z usług terapeuty?

psycholog
Source: flickr.com
Gdy chmury pojawiają się na niebie, a dni stają się coraz krótsze, niektórzy z nas zauważają, iż coraz mniej rzeczy sprawia im przyjemność. Są obojętni wobec „rozwiązanych sznurówek”, przygnębienie i zniechęcenie przeszkadzają cieszyć się życiem. W końcu brakuje im sił by wstać z łóżka w ciemny i zimny poranek. Depresja jest poważnym problemem, który przejawia się przede wszystkim znacznym oraz trwałym pogorszeniem nastroju.

Jakiego rodzaju objawy ma depresja sezonowa i jakie są najskuteczniejsze sposoby jej kuracji.

depresja
Author: RenaudPhoto
Source: http://www.flickr.com
Coraz krótszy dzień, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, które do nas dociera w ciągu dnia sprawia, że u niejednej osoby może się pojawić sezonowa depresja. U części osób zacząć się ona może już w październiku i trwać parę miesięcy, aż do powiększenia się dnia i zwiększonej ilości promieni słonecznych. Objawy zimowej depresji są bardzo podobne do normalnej wersji tego schorzenia, choć ta na szczęście kończy się, jak tylko będzie więcej słońca.

Lampa do światłoterapii zalecana okazuje się szczególnie zimą

Światłoterapia
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy zadbać o swoje odpowiednie samopoczucie
Im lepiej się czujemy, im bardziej pozytywne podejście do świata pokazujemy, tym lepiej nam wszystko wychodzi, szybciej załatwiamy własne sprawy oraz mamy więcej energii do funkcjonowania. Przez to tak ważne jest to, żebyśmy troszczyli się o własną psychikę oraz dokładali jej jak najwięcej pozytywnych wrażeń.