wiek

Artykuły

Autyzm – tajemnicza choroba. Czy są pomoce dydaktyczne dedykowane dla dzieci z autyzmem?

powiększenie - zdrowie
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
Współczesne czasy to epoka w której szczegółowo skatalogowano mnóstwo dolegliwości – rozwinęła się technologia, której wcześniej nikt nie używał: badania DNA, analizy laboratoryjne, badania genów i znacznie więcej. Wiemy w jaki sposób rozpoznawać objawy konkretnej dolegliwości, w jaki sposób je wyleczyć i tak dalej. Jednakże ciągle jest kilka takich, jakie wciąż są niezbadane do końca, nie ma jasno opisanych ich objawów, proces leczenia są dyskusyjne, różni lekarze twierdzą inne rzeczy na ich temat.

Jeśli zamieszkujesz w okolicach miejscowości Bielsko - Biała i chcesz rozwiązać poważne problemy ze zdrowiem - należy zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat możliwości i placówek medycznych.

małe dziecko
Author: Raime Amin
Source: http://www.flickr.com
O niżu demograficznym na świecie zadecyduje wiele ważnych aspektów. Życie i wzór rodziny znacznie się zmodernizowały w przeciągu poprzednich okresów czasu.

Współczesna medycyna – jakie zapewnia dziś możliwości chorym oraz jakie posiada ograniczenia?

lekarz medycyna
Source: pixabay.com
Medycyna to jedno z największych osiągnięć nowoczesnego człowieka. Dlaczego? Pozwala leczyć sporo chorób, jakie jeszcze do niedawna były śmiertelne, a sporo z nich całkowicie wyeliminowała. Przykładem jest między innymi dżuma, jaka w średniowieczu wyludniała całe miasta, a przecież dziś już zupełnie nie występuje. Jakie szanse zapewnia swoim pacjentom nowoczesna medycyna? Pozwala coraz efektywniej leczyć nowotwory, jakie wzbudzają rzeczywiście duży strach w społeczeństwie. Poza leczeniem operacyjnym dostępne są też celowane chemioterapie i radioterapie, jakich przyjmowanie jest coraz bardziej wygodne dla chorych.