Być EKO

Artykuły

Oświetlenie ledowe – dzięki niemu poszczególne elementy zostaną wyeksponowane, a w naszych pokojach zawita wspaniały klimat

dobrze oświetlone mieszkanie
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
W naszych domach utrzymanie odpowiedniej atmosfery to podstawa do tego, by w różnych sytuacjach czuć się dobrze i z uśmiechem wracać do swojego domu po pracy, szkole czy z dalekich podróżach. Jeśli zależy nam na tym, aby każdy nowy dzień w naszym domu był przyjazny, to nie czekajmy już dłużej i już teraz zajmijmy się projektowaniem wolnej przestrzeni tak, aby odpowiednio nam służyła. Nie ulega wątpliwości, że obok tego rodzaju elementów jak umeblowanie, to właśnie oświetlenie gra jedną z ważniejszych ról. Dlaczego?

Negatywne skutki kopalni odkrywkowej - dlaczego niszczą środowisko naturalne?

Kopalnia odkrywkowa
Author: Ken Lund
Source: http://www.flickr.com
Kopalnia odkrywkowa formowana jest, w przeciwieństwie do głębinowej, na powierzchni ziemi. Wydobycie surowców polega na wykopywaniu kolejnych warstw. Chociaż ze względów związanych z ekonomią taki sposób wydawać się może bardzo dobry, niestety wyrządza szkody środowisku. Z jakich powodów tak się dzieje?

Przez deweloperów stosowana jest rekuperacja Wrocław ma tu największe osiągnięcia

ekologia
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli stosowana jest rekuperacja Wrocław podawany jest za przykład

Coraz mocniej jesteśmy świadomi tego, że nasze zachowania posiadają wpływ na środowisko, a więc mają szansę spowodować, że będzie się ono dalej rozwijało, lub zaczniemy je niszczyć. Dlatego poszukujemy rozwiązań, które pomogą nam dokładniej o nie dbać i nie wpływać negatywnie na jego rozwój. To sprawia, że coraz częściej za wzór pokazywana jest rekuperacja Wrocław wiedzie w tej dziedzinie prym oraz wprost warto korzystać z jego wiedzy. Idzie tu o zdolność używania zużytej energii w celu jej ponownego zastosowania, jak to ma miejsce np. w silnikach, gdzie ciepło spalin wykorzystuje się do rozgrzania powietrza, które jest konieczne w procesie spalania się paliwa w silniku.

Jak powstają odpady i jakie są rodzaje odpadów? Co warto wiedzieć o tego typu dziedzinie?

plastikowe butelki
Author: Rusty Clark - On the Air M-F 8am-noon
Source: http://www.flickr.com
Opady to po prostu zużyte przedmioty, substancje stałe a także substancje ciekłe, jakie nie są ściekami, zaś powstają w związku z bytowaniem człowieka albo działalnością gospodarczą. Nie są przydatne w miejscu lub czasie, w którym zostały wytworzone, więc obowiązkowy jest wywóz odpadów.

Jakie rozwiązania ekologiczne powinny wdrożyć firmy?

ekologia
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Przesłanie rozwiązań ekologicznych nabrało obecnie dosyć sporego znaczenia. Na taki stan spraw bez wątpliwości ma wpływ wzrastająca świadomość społeczeństwa. Niewątpliwie także europejskie określenia prawne wymusiły na wielu obywatelach, ale i także przedsiębiorstwach odmianę swoich pierwotnych nawyków. Na nieszczęście w naszym kraju świadomość na temat zachowania środowiska w należytym stanie była relatywnie niska, w związku z tym też musiała ona ulec odmianie.

Lamy zewnętrzne LED - czy to jest opłacalne, jakie są dobre i złe strony tego oświetlenia?

lampy uliczne
Author: Casey Hugelfink
Source: http://www.flickr.com
Zawsze warto stawiać na ekologiczne oraz energooszczędne pomysły. Coraz więcej osób, wybierając oświetlenie do swoich mieszkań decyduje się na diody LED. Posiadają one naprawdę dużo zalet i w związku z tym warto rozważyć ich instalacje. Skoro jednak oświetlenie LED jest tak wartościowe warto także sprawdzić to w większym kontekście. Czy oświetlenie uliczne posiadające diody LED jest opłacalne?

Czy powiemy, że istnieje skup aluminium? - sprawdź na ten temat nieco więcej

odpady
Author: Maya-Anaïs Yataghène
Source: http://www.flickr.com
Wszystkie odpady muszą być dobrze wyrzucane

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że każdy typ śmieci ma własne miejsce, przez to tak istotne okazuje się być ich prawidłowe rozdzielanie. Nie wszystko możemy wrzucić do jednego kosza, czasem należy segregować to na inne kosze, a jeszcze innym razem powinniśmy niektóre śmieci wywozić do specjalnych skupów, w których zbierają i przetwarzają tylko dany materiał.

W jaki sposób można dziś osobiście troszczyć się o stan środowiska przyrodniczego?

zbiorniki na wodę deszczową
Author: caspermoller
Source: http://www.flickr.com/photos/caspermoller/2675050642/
Każda osoba powinna pamiętać, że dziś odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego spoczywa również na jej ramionach. Dlaczego? To właśnie normalne przyzwyczajenia, jakie pozornie nie wydają się posiadać istotnego znaczenia dla rezultatu finalnego decydują o kondycji przyrody.

Jakiego rodzaju sposoby zastosować, żeby nasz dom był w pełni ekologiczny? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać?

solary
Author: Biuro Projektów ARCHON+
Source: Biuro Projektów ARCHON+
Ekologia jest coraz bardziej ważna, zwłaszcza, iż każdy z nas w pewien sposób przyczynia się do niszczenia przyrody. Dlatego też ekologiczny styl życia to już konieczność dla zatrzymania degradacji naszej planety ziemi i ochrony środowiska naturalnego. Zanieczyszczenia atmosfery przez chociażby wykorzystywanie materiałów opałowych nieodnawialnych powadzą do zwiększania się dziury ozonowej oraz wzrostu efektu cieplarnianego.

Ogniwa fotowoltaiczne – przejaw troski o naszą planetę, a także jej przyszłość

fotowoltaika
Author: Team Massachusetts 4D Home
Source: http://www.flickr.com
Przeglądając rozmaite wywiady bądź też czytając prasę bądź literaturę zazwyczaj mamy okazję spotkać się z wątpliwościami różnorakich specjalistów, którzy źle widzą stan Ziemi. Przeważnie opinia publiczna jest alarmowana o bardzo złym stanie powietrza (przykładowo w Krakowie) lub zanieczyszczeniach atmosfery, które mają prowadzić do globalnego ocieplenia klimatu.

Jak dobrać odpowiednie pieluszki dla naszej pociechy?

Niemowlak i jego zabawki
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wybór wszelkich ofert jest tak duży, że wielokrotnie można mieć wielki kłopot. Dotyczy to niemalże wszystkich produktów i usług, ponieważ rynek stale się rozrasta. Jak wśród wszystkiego, co jest nam zaoferowane wybrać to, co jest nam naprawdę potrzebne i przede wszystkim jest dla nas najlepsze?

Zanieczyszczenia środowiska

Zdajemy sobie sprawę, jak istotne dla nas jest naturalne środowisko. Codziennie słyszymy, iż różne fabryki emitują tyle zanieczyszczeń, iż nie sposób nawet ocenić co będzie się działo z przyrodą za następne kilkanaście bądź setki lat. Z racji nie wesołej sytuacji musimy intensywniej skupić się na utrzymaniu porządku natury i w życie wprowadzono czynności jak utylizacja lub recykling. Musimy pamiętać, iż codziennie wykorzystujemy wiele rzeczy, po których zalegają rodzaju opakowania. Zwykle są to surowce wtórne, czyli te, jakie możemy w całości lub częściowo jeszcze przetworzyć.

Co koniecznie należy zrobić przed budową dróg bądź domów – o odwietach geotechnicznych

Klasyfikacja gruntów
Author: Soil Science
Source: http://www.flickr.com
Budowanie rozmaitych domów nigdy nie zaliczało się do najprostszych zagadnień. Nie jedynie trzeba dbać o fachowy projekt architektoniczny, staranne wykonanie oraz wysokojakościowe materiały budowlane, lecz również sprawdzić wiele znaczących czynników – przykładowo plan zagospodarowania przestrzennego albo wilgotność gleby. Nawet najpiękniejszy dom jest w stanie łatwo ulec zniszczeniu, kiedy zostaje zbudowany w nieodpowiednim miejscu. Dlatego przed wszelkimi budowami na pewno ważne i nieocenione są usługi geologiczne i geotechników.
Tags: 

Energooszczędność na pierwszym planie - w jaki sposób być bardziej eko

Ekologiczna zbiórka odpadów
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Natura daje nam dużo dobrodziejstw. Powinniśmy czerpać z nich garściami. Nowoczesne technologie powstałe w oparciu o wykorzystanie naturalnych zasobów energii to świetne rozwiązanie, które powinniśmy zacząć stosować na szerszą skalę. Solary łódź to ostatnimi czasy popularne zagadnienie, ponieważ wiążą się z kwestią, jaką jest energooszczędność.

Przyjazny dla środowiska sposób życia

woda
Source: http://www.morguefile.com/
Ekologia jest od jakiegoś czasu trendy. Mamy możliwość zakupić telefony zrobione z półproduktów powstających z odzysku. W sklepie spożywczym blisko naszego domu regał ze zdrową żywnością rozrasta się o wciąż nowsze produkty. To świetnie że myślenie ekologiczne rośnie. Co jednak wykonać, gdy obowiązkowe rozdzielanie śmieci to za mało?

Planujesz większe sprzątanie w swoim domu? Kup ekologiczne środki czystości

Środki czystości
Author: FolsomNatural
Source: http://www.flickr.com
Nie każdy lubi sprzątanie. Większość z nas chętnie wybrałaby się na spacer albo spędziłaby ten czas z bliskimi, niż wzięłaby się za mopa, by umyć podłogę. Jednak czasem chcąc nie chcąc musimy wziąć się w garść, szczególnie gdy nadchodzi okres świąteczny bądź przeprowadzaliśmy remont i kurz osiadł praktycznie wszędzie.

Rodzime sadownictwo coraz bardziej przeżywające progres na terenie UE.

owoc
Author: Sharon & Nikki McCutcheon
Source: http://www.flickr.com
Polska staje się ceniona na obszarze UE w licznych dyscyplinach. Jest to rezultat tego, że Polacy świetnie wiedzą, w jaki sposób mogą zarządzać określonymi zasobami, by wykazać się z idealnej strony. Dlatego, o ile tylko ktokolwiek chce promować własną działalność to musi zobaczyć, jakie są dyrektywy UE a propo eksportu w wybranej branży.

Rury aluminiowe są niesamowicie wytrzymałe

Sprężarka
Author: Laineema
Source: http://www.flickr.com
Osuszacze adsorpcyjne dopomagają utrzymać dobry poziom wilgotności
Niejednokrotnie nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak zbudowane okazują się być sprzęty, z których korzystamy codziennie, zatem możemy sobie nie zdawać sprawy z tego, że w samochodach stosowane okazują się być sprężarki powietrza. To przez nie mamy szansę być pewni, że system hamulcowy działa w dobry sposób, a co się z tym wiąże, że uda nam się zatrzymać na czas oraz nie uderzymy w przeszkodę, która się zjawi.

Pages